جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 235789
  تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396 15:53
  تعداد بازدید : 475

  آخرین مصوبات هیأت دولت

  آخرین مصوبات هیأت دولت از تاریخ 1396/12/01 لغایت 1396/12/10

  مصوبات هیأت دولت منتشره از
  1396/12/01 لغايت 1396/12/10
  در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران


  مصوبات هيأت دولت

  اساسنامه سازمان فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور         

  تصویب نامه در خصوص نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت      

  اصلاح ماده (۵) و تبصره (۲) ماده (۳۹) اساسنامه شرکت های تولید نیروی برق شیروان، سهند، کرمان، خلیج فارس، بیستون     

   
  اساسنامه سازمان فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21254-06/12/1396

  شماره ۱۵۰۹۱۴/ت۵۴۵۹۴هـ ـ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  سازمان برنامه وبودجه کشور ـ سازمان اداری و استخدامی کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۱/۴ به پیشنهاد مشترک سازمان های برنامه وبودجه کشور، اداری و استخدامی کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد بند (ب) ماده (۷۲) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۹۵ـ ، اساسنامه سازمان فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور را به شرح زیر تصویب کرد:

   

  اساسنامه سازمان فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور

  ماده ۱ـ سازمان فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور که در این اساسنامه به اختصار سازمان نامیده می شود، به صورت مؤسسه دولتی دارای شخصیت حقوقی مستقل و استقلال مالی و اداری، وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل و بر اساس مقررات این اساسنامه و سایر قوانین و مقررات مربوط اداره می شود.

  ماده ۲ـ حوزه فعالیت سازمان در سراسر کشور و مرکز اصلی آن در تهران است و واحدهای استانی و شهرستانی فوریت های پیش-بیمارستانی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زیر نظر سازمان مذکور ارائه خدمت می نماید.

  ماده ۳ـ وظایف و مأموریت های سازمان به شرح زیر می باشد:

  ۱ـ ارائه خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی اورژانس در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه، بروز بیماری های نوپدید و جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم در سطح کشور با هر ملیت و تابعیت در قالب نظام شبکه فوریت های قبل از رسیدن بیمار یا مصدوم یا حادثه دیده به بیمارستان.

  ۲ـ تعیین خط مشی ها و برنامه های خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سطح کشور بر اساس نظام سطح‏بندی خدمات، آمایش سرزمین و استانداردهای مصوب، برای تثبیت وضعیت و رفع مخاطرات از بیماران و مصدومین و نظارت بر حسن اجرای آنها.

  ۳ـ برنامه ریزی توسعه کمی و کیفی پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شهری، جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی، نوترکیبی و نوین.

  ۴ـ تعیین استانداردها و دستورالعمل های مرتبط با اورژانس پیش بیمارستانی به منظور یکپارچگی مدیریت کشوری اورژانس پیش بیمارستانی و نظارت بر حسن اجرای آنها.

  ۵ـ طراحی، اجرا، پایش، پشتیبانی، نظارت و ارتقای شبکه ارتباطات رادیویی و بی سیم اورژانس پیش بیمارستانی کشور با رعایت ضوابط و مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور.

  ۶ـ فرماندهی، هدایت و اطلاع رسانی درمانی(mcmc) و عملیات حوادث و بلایا (eoc)، اولویت بندی بیماران برای بهره مندی از درمان(تریاژ) و درمان اضطراری بیمار یا مصدوم در محل حادثه و انتقال وی به اولین و مناسب ترین مرکز بهداشتی و درمانی.

  ۷ـ صدور، تمدید و تعلیق یا لغو مجوز تأسیس مراکز ارائه دهنده خدمات آمبولانس و فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس زمینی، هوایی و دریایی در سطح کشور برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی.

  ۸ـ ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات، تجربیات و دستاوردها و همکاری با سازمان های ملی و بین المللی در راستای کارایی و اثربخشی فرآیندها و فعالیت های ارائه خدمات در حوزه فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی.

  ۹ـ طراحی نظام یکپارچه فناوری اطلاعات فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس در کشور و جمع آوری، تجزیه و تحلیل و انتشار داده ها و اطلاعات.

  ۱۰ـ ایجاد ارتباط و هماهنگی با سازمان های همکار و پشتیبان در شرایط عادی و بحران برای ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی.

  ۱۱ـ توسعه و ارتقای دانش علمی و حرفه ای کارکنان از طریق برگزاری دوره های آموزشی ـ مهارتی کوتاه مدت با استفاده از ظرفیت های موجود.

  ۱۲ـ تدوین و راهبری برنامه ها برای ارتقای سطح آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تعامل، همکاری و همیاری با اورژانس کشور و برنامه ریزی برای استفاده از نیروهای داوطلب حرفه ای.

  ۱۳ـ جلب مشارکت دستگاه های اجرایی، مؤسسات، نهادها، سازمان های غیردولتی و مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی کشور و صداوسیما و نشریات و جراید در جهت توسعه خدمات فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس و ارتقای سطح فرهنگ جامعه در این رابطه.

  ماده ۴ـ رئیس سازمان به عنوان بالاترین مقام اجرایی و اداری سازمان با حکم

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می‏شود و علاوه بر انجام امور مقرر در این اساسنامه، اختیارات و وظایف زیر را بر عهده دارد:

  ۱ـ تهیه و تنظیم بودجه سالانه سازمان و پیشنهاد آن به مراجع قانونی مربوط.

  ۲ـ تهیه و تنظیم ساختار و تشکیلات سازمان و مرکز فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس استان تهران و سایر استان ها و پیشنهاد آن به مراجع قانونی مربوط.

  ۳ـ نصب و عزل مدیران و معاونین ستادی سازمان.

  ۴ـ تهیه و تنظیم گزارش عملکرد سالانه سازمان مطابق مقررات مربوط.

  ۵ ـ تهیه و تنظیم خط مشی ها و برنامه های اجرایی سازمان.

  ۶ ـ تهیه و ابلاغ استانداردها و دستورالعمل ها بر اساس قوانین و مقررات مربوط و احکام این اساسنامه.

  ۷ـ نمایندگی سازمان در کلیه مراجع قانونی و قضایی با حق توکیل به غیر با رعایت

  قوانین و مقررات مربوط.

  ۸ ـ سایر وظایفی که طبق قوانین و مقررات مربوط به عهده رئیس سازمان قرار می گیرد.

  تبصره ۱ـ کلیه اسناد، اوراق بهادار، چک ها و اسناد بانکی و قراردادها با امضای رئیس سازمان و یا هر یک از مدیران و معاونین سازمان به انتخاب رئیس و ذی حساب سازمان معتبر خواهد بود.

  تبصره ۲ـ رئیس سازمان می تواند برخی از اختیارات و وظایف خود را با حفظ مسئولیت به هر یک از معاونان و مدیران سازمان تفویض نماید.

  ماده ۵ ـ تشکیلات سازمان از محل پست های سازمانی موجود تهیه و با تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور با استفاده از نیروهای انسانی موجود اجرا می شود.

  ماده ۶ ـ رئیس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس تهران از سوی رئیس سازمان منصوب می گردد.

  ماده ۷ـ رئیس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مستقر در تهران و استان ها با معرفی رئیس دانشگاه مربوط و تأیید رئیس سازمان و ابلاغ رئیس دانشگاه منصوب می گردد.

  ماده ۸ ـ مدیر اورژانس پیش بیمارستانی شبکه بهداشتی ـ درمانی شهرستان با پیشنهاد رئیس شبکه و تأیید رئیس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و با ابلاغ رئیس شبکه منصوب می گردد.

  ماده ۹ـ منابع مالی سازمان به شرح زیر می باشد:

  ۱ـ اعتبارات مصوب مربوط به اورژانس در قوانین بودجه سالانه کل کشور

  ۲ـ کمک ها و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی با رعایت قوانین و مقررات مربوط

  ۳ـ موقوفات، نذورات و وجوهات شرعی

  این اساسنامه به موجب نامه شماره 96/102/4248 مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ شورای نگهبان به تأیید شورای یادشده رسیده است.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21254-06/12/1396

  شماره ۱۴۶۲۴۷/ت۵۵۰۶۰هـ ـ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

  سازمان برنامه وبودجه کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ به پیشنهاد شماره ۱۶۵۲۴۶۱ مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۳ سازمان برنامه وبودجه کشور و به استناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت ـ مصوب۱۳۷۴ـ و ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب۱۳۸۶ـ تصویب کرد:

  ۱ـ دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت هشت میلیون و چهارصد و هفتادوپنج هزار (۸۴۷۵۰۰۰) ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۶ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند.

  تبصره ۱ـ پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوینی مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می باشد. ذی حسابان و مدیران امور مالی دستگاه های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش نمایند.

  تبصره ۲ـ پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۶ است و در هر حال میزان عیدی این گونه افراد از پنجاه درصد (۵۰%) رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

  ۲ـ میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه ازکارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان ازکارافتاده کلی نیز مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتادوپنج هزار (۸۴۷۵۰۰۰) ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذی ربط قابل پرداخت است.

  تبصره ـ عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۶ حق عائله مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق های مندرج در بند (۲) نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی ربط قابل پرداخت است.

  ۳ـ خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب نامه خواهند بود.

  ۴ـ شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب نامه به مدیران و اعضای هیئت مدیره خودداری کنند.

  مسئولیت اجرای این بند بر عهده مدیرعامل و سایر مدیران ذی ربط است. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح ماده (۵) و تبصره (۲) ماده (۳۹) اساسنامه شرکت های تولید نیروی برق شیروان، سهند، کرمان، خلیج فارس، بیستون

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21258-10/12/1396

  شماره ۱۵۳۱۶۶/ت۵۴۴۱۶هـ ـ۱۳۹۶/۱۲/۲

  وزارت نیرو

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  سازمان برنامه وبودجه کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۱/۱ به پیشنهاد شماره 96/20027/20/100 مورخ ۱۳۹۶/۳/۲۲ وزارت نیرو و به استناد ماده (۲۷) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب ۱۳۸۴ ـ تصویب کرد:

  در ماده (۵) و تبصره (۲) ماده (۳۹) اساسنامه شرکت های تولید نیروی برق شیروان، سهند، کرمان، خلیج فارس، بیستون موضوع تصویب نامه-های شماره ۱۸۲۲۸۸/ت۳۵۹۶۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۰، شماره ۱۸۲۲۹۱/ت۳۵۹۶۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۰، شماره ۱۸۲۳۰۰/ت۳۵۹۶۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۰، شماره ۱۸۲۳۴۴/ت۳۵۹۶۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۰ و شماره ۱۸۲۲۹۹/ت۳۵۹۶۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۰ عبارت «شرکت مادرتخصصی تولید نیرو برق حرارتی» به ترتیب جایگزین عبارت های «شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)» و «شرکت توانیر» می شود.

  این اصلاحیه به موجب نامه شماره 96/102/4313 مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ شورای نگهبان به تأیید شورای یادشده رسیده است.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

     نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
54